Na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju: www.umig.busko.pl można sprawdzić dane dotyczące stężenia pyłów oraz wysokości temperatury w mieście.

Monitoring czystości powietrza w Internecie

Do tej pory mogliśmy sprawdzić stan pyłów i temperaturę na tablicy elektronicznej zamontowanej nad bocznym wejściem do urzędu. Od 23 stycznia 2019 r. informacje te są również dostępne w Internecie.

Po rozwinięciu paska „więcej informacji” dowiemy się jak kształtowały się dane dotyczące jakości powietrza na przestrzeni doby, tygodnia i miesiąca, a legenda umożliwi nam ich prawidłowy odczyt.

Przypomnijmy: jeśli stężenie pyłów PM10 i PM 2,5 jest w normie świeci się zielona buźka, czerwona zaświeci się w przypadku przekroczonych norm, a żółta pełni funkcję ostrzegawczą.