Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Strażnicy Miejscy w Busku-Zdroju podczas interwencji edukują mieszkańców w kwestiach bezpiecznego i ekonomicznego palenia w piecu.

Straż Miejska będzie edukować Straż Miejska będzie edukować

Mieszkańcy na ogół rozpalając w piecu najpierw kładą podpałkę a potem paliwo-czyli węgiel. W wielu piecach taki sposób palenia jest zasadny, ale zdecydowaną większość pieców można rozpalić kładąc najpierw paliwo, a potem rozpałkę czyli drewno. Rozpałka powoli spala paliwo, dzięki temu proces palenia jest dłuższy, a mieszkaniec na tym oszczędza.

Takie spalanie jest również czystsze – emisja spalin jest zdecydowanie mniejsza. O emisji spalin do powietrza decyduje również jakość paliwa i stan instalacji. O tym i o wielu innych praktycznych rzeczach z zakresu prawidłowego palenia w piecach buskich strażników podczas szkolenia informowali pracownicy KZC Ponidzie. Wiedzę tą strażnicy przekazują mieszkańcom gminy podczas interwencji przeprowadzanych w okresie zimowym.

Pamiętajmy, że nieprawidłowe użytkowanie pieców może prowadzić do wydzielania się śmiertelnie niebezpiecznego tlenku węgla.