Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Rok 2019 dla sołectw pod względem realizacji funduszu soleckiego będzie bardzo owocny. Roczny plan inwestycyjny jest już dopięty.

Remont dróg polnych kruszywem zaplanowano w: Bilczowie, Budzyniu, Biniątkach, Błońcu, Chotelku, Dobrowodzie, Elżbiecinie, Gadawie, Kawczycach, Kołaczkowicach, Kotkach, Młynach, Nowej Wsi, Palonkach, Pęczelicach, Podgajach, Ruczynowie, Siesławicach, Skorzowie, Skotnikach Małych, Słabkowicach, Służowie, Szańcu, Szczaworyżu, Wełczu, Widuchowie, Zbludowicach, Zwierzyńcu i Żernikach Górnych.

Wiata przystankowa stanie w Biniątkach i Kostkach Małych, a chodnik wybudowany zostanie w Owczarach i Wolicy oraz przy Szkole Podstawowej w Siesławicach. Place zabaw doposażone będą w Radzanowie, Olganowie i Oleszkach, Kotkach, Kostkach Małych, Podgajach, przy świetlicy wiejskiej w Wełczu i Bilczowie, gdzie zamontowane zostaną urządzenia siłowe. Nowe place powstaną w Dobrowodzie przy Publicznej Szkole Podstawowej, przy świetlicy wiejskiej w Janinie i w Kostkach Dużych.

W Widuchowie teren wokół świetlicy zostanie zagospodarowany. Przy świetlicy w Nowym Folwarku powstanie altana rekreacyjna, a boisko przy świetlicy wiejskiej w Kamedułach. Boiska sportowe w Widuchowie i w Baranowie będą ogrodzone, a boisko w Kamedułach oświetlone.

Budynek OSP w Galowie zostanie wyremontowany. Centralne ogrzewanie gazowe wraz z kotłem zamontowane będzie w budynku gminnym w Mikułowicach. Wiata garażowa stanie w Zwierzyńcu i przy świetlicy wiejskiej w Biniątkach. Do budynku OSP w Szańcu zakupione zostanie wyposażenie, a sprzęt otrzyma OSP w Widuchowie. Świetlice w Biniątkach, Chotelku, Kostkach Dużych, Kotkach, Kamedułach, Łagiewnikach, Młynach, Nowym Folwarku, Olganowie, Radzanowie zostaną wyposażone. Świetlica w Kawczycach, Skotnikach Małych i Zbrodzicach zostanie wyremontowana

W sołectwie Łagiewniki wybudowane zostanie oświetlenie przy ul. Łąkowej, podobnie jak w Oleszkach, Zbludowicach i w Szańcu.

Inwestycje będą systematycznie realizowane.