Wyścig Kolarski „Szlakiem Hubala” Już po raz drugi Gmina Busko-Zdrój stanie się współorganizatorem jednego z etapów Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Walk Majora Hubala”. 27 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie w tej sprawie z udziałem organizatora, byłego kolarza, Andrzeja Sypytkowskiego, burmistrza Waldemara Sikory a także służb mundurowych, które zapewnią bezpieczeństwo imprezy, zaplanowanej na 1 czerwca 2019 r.

Podobnie jak w roku ubiegłym, w Busku-Zdroju odbędzie się III etap wyścigu, czyli jazda indywidualna na czas. Start i meta zorganizowane będą w zdrojowej części miasta, przy ul. 1 Maja, gdzie mieszkańcy i kuracjusze będą mogli śledzić rywalizację między godziną 9:00 a 13:00. Weźmie w niej udział ok. 150 cyklistów z 42 międzynarodowych drużyn, w tym z tak egzotycznych krajów jak Iran, Paragwaj czy Gwinea Bissau.

Wyścig kolarski „Szlakiem Hubala” pierwszy raz został rozegrany w 2000 r. na jednodniowej trasie wokół Końskich, gdzie ciągle żyje legenda majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. W kolejnych latach wraz z rozwojem organizacyjnym zawody przekształciły się w imprezę etapową. W roku 2017 wyścig otrzymał I kategorię UCI.