Turniej SołtysówJuż po raz trzeci w Zwierzyńcu odbył się Turniej Sołtysów. Jak co roku wybrano Sołtysa Roku oraz Najsympatyczniejszego Sołtysa 2018. Zostali nimi odpowiednio: Stanisław Kozioł z Broniny oraz Bernadetta Kosmala z Olganowa.

Oficjalnego otwarcia imprezy, która odbyła się 13 lipca 2019r., dokonała pomysłodawczyni – Sołtys Zwierzyńca, Beata Pabis. Honorowym patronem zabawy był Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Waldemar Sikora, który ufundował nagrody dla najlepszych.

Sołtysi rywalizowali ze sobą w 10 konkurencjach, wśród których można wymienić szukanie pieniędzy w trocinach, rzut beretem sołtysa do celu, zbijanie balonów cepami, test wiedzy o urzędzie gminy, bieg farmera z oponami, obieranie warzyw w rękawicach roboczych i starcie ich na tarce, przenoszenie jajka na rakietce ping-pong, cięcie drzewa pił a także zbijanie butelek piłką czy skakanie na skakance w gumo-filcach.

Wydarzenie zakończyło się biesiadą oraz zabawą taneczną pod gwiazdami.