Początek roku akademickiego buskiego UTWPo raz ósmy "Gaudeamus..." obwieścił początek nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Busku-Zdroju. W uroczystej inauguracji, która odbyła się 02.10.2019 r. w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury udział wzięli Burmistrz Waldemar Sikora oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Burchan.

Studentów-seniorów oraz przybyłych gości powitał Tomasz Śledź – zastępca dyrektora BSCK. Następnie głos zabrał Burmistrz Sikora, który życzył wszystkim słuchaczom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Uroczystość uświetniła zabawna komedia teatralna pt. "Zabójcza oferta".

Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w Busku-Zdroju od 2012 r. Osoby w wieku powyżej 55 roku życia mogą tu pogłębiać wiedzę w zakresie profilaktyki prozdrowotnej, obsługi komputera czy języków obcych (angielski, włoski). Wiele osób chętnie uczestniczy w zajęciach gimnastycznych. W tym roku przygotowano również zajęcia Tai-Chi czy aerobik w wodzie. Dodatkowo raz w miesiącu odbywają się wykłady. Nauka to jednak nie wszystko. Uniwersytet Trzeciego Wieku stwarza bowiem okazję do integracji ze środowiskiem równolatków, może być też odskocznią od codziennych problemów i domowych zajęć. Siłą Uniwersytetu są bezsprzecznie jego studenci, którzy od innych różnią się tym, że na zajęcia chodzić nie muszą ale chcą. Udział w tegorocznych zajęciach buskiego UTW zadeklarowało dotychczas ok. 100 słuchaczy.

Początek roku akademickiego buskiego UTW Początek roku akademickiego buskiego UTW Początek roku akademickiego buskiego UTW