OSP Widuchowa z nowym sprzętemNowe hełmy, specjalistyczne ubrania strażackie i buty odebrał z rąk burmistrza Waldemara Sikory prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Widuchowej, Stanisław Odrobina. Sprzęt, który przekazano jednostce 17 października 2019 r. poprawi jej gotowość bojową, szczególnie istotną w sytuacjach zagrożenia.

Nowy sprzęt kosztował ponad 10 tys. zł. Strażacy otrzymali m.in. hełmy Calisia Vulkan, ubrania specjalne typu SX-3 oraz buty wodery typu SB01. Zadanie sfinansowane zostało ze środków własnych Gminy Busko-Zdrój oraz dotacji celowej Województwa Świętokrzyskiego w wysokości 4.994,69 zł, przekazanej na realizację projektu „Zwiększenie potencjału OSP Widuchowa poprzez wyposażenie w sprzęt ochrony osobistej i wyposażenie pożarnicze” w ramach ogłoszonego przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego konkursu pt. „Wsparcie funkcjonalności obszarów wiejskich poprzez zwiększenie potencjału jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.