Jak ochronić młodych przed problemami?Skuteczna profilaktyka w walce z zagrożeniami wśród młodzieży była tematem szkolenia, które odbyło się 30 października w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Podczas wykładów skierowanych do dyrektorów, pedagogów, psychologów i wychowawców szkół prowadzonych przez Gminę Busko-Zdrój oraz pracowników gminy i jednostek pomocniczych, poruszono m.in. zagadnienia: zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, uzależnień, które współcześnie sięgają znacznie dalej niż alkoholi i narkotyki oraz kluczowej roli rodziny w procesie kształtowania postaw młodzieży.

Szkolenie wraz z częścią warsztatową poprowadzili: Dorota Żyro wiceprezes Zarządu Instytutu Praktyki Zintegrowanej w Warszawie oraz Albin Wróblewski prezes Fundacji Wychowanie i Profilaktyka im. Jana Pawła II.