Nowe linie komunikacji miejskiej i podmiejskiej zostały uruchomione w gminie Busko – Zdrój od stycznia 2020 roku. Jest to efekt 6 uchwał, które podjęto na ostatniej sesji w 2019r. przez buskich radnych.

Poniższa tabela przedstawia aktualnie obowiązującą organizację komunikacji miejskiej.

Nazwa linii komunikacyjnej

Godzina odjazdu

Busko-Zdrój – Bilczów
przez Zbludowice, Radzanów, Skotniki Duże, Olganów, Dobrowodę, Baranów, Gadawę, Budzyń

7:00 Bilczów – Busko;
12:00 Busko - Bilczów

linia kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt

Busko - Zdrój – Kołaczkowice
(przysiółek Palestyna) przez Mikułowice Kolonia Wschodnia, Elżbiecin, Podgaje, Kotki, Janina

8:00 Kołaczkowice – Busko:
15:25 Busko - Kołaczkowice

linia kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt

Słabkowice-Szaniec
przez Skorzów, Zwierzyniec

9:25 Słabkowice – Szaniec; 11:10 Szaniec – Słabkowice

linia kursuje w dni świąteczne zapewnia połączenie do Kościoła w Szańcu

Mikułowice - Szaniec
przez Galów

9:15 Mikułowice – Szaniec;
11:10 Szaniec - Mikułowice

linia kursuje w dni świąteczne zapewnia połączenie do Kościoła w Szańcu

Busko-Zdrój – Łagiewniki – Zbrodzice – Kurzejów- Busko-Zdrój

linia kursuje w dni nauki szkolnej

Busko-Zdrój ul. Poprzeczna – Szpital Górka, przez:
ul. Kopernika, ul. Parkowa,ul. Grotta, ul Starkiewicza, Szpital Górka, ul 1maja, ul. Grotta, ul. Kościuszki, ul.Kopernika, ul Waryńskiego, Siesławice (skrz. Skorocice) , ul Boh Warszawy (Szpital), ul. Poprzeczna, ul. Boh Warszawy, ul.Waryńskiego Dworzec, ul. Parkowa, ul. Grotta,

linia kursuje w dni robocze

Alfabetyczny wykaz dworców i przystanków https://dl.umig.busko.pl/uchwaly/2019/2019_XVII_208.pdf

Zwiększenie siatki połączeń komunikacji miejskiej i podmiejskiej umożliwi mieszkańcom, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, dotarcie środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury.

Stworzy także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd dla niektórych mieszkańców był dotychczas utrudniony.

Umowy na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Miasta i Gminy Busko – Zdrój podpisane zostały w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Rozkład jazdy komunikacji miejskiej