Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

logotypy

Komputery dla uczniów i nauczycieli z buskich podstawówek42 laptopy przeznaczone do nauki w domu zakupiła Gmina Busko-Zdrój w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji pn. „Zdalna szkoła”. W najbliższym czasie sprzęt zostanie użyczony uczniom, którzy do tej pory nie posiadali komputerów w swoich domach, pochodzą z rodzin wielodzietnych lub znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Dofinansowanie w ramach Działania 1.1 - Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach - Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 skierowane jest do gmin i powiatów. Mieści się w przedziale od 35 tys. do 100 tys. zł i zależy od liczby uczniów uczących się na danym terenie. Choć Gmina Busko-Zdrój znalazła się w grupie o najwyższym progu dofinansowania, to zgłaszane zapotrzebowanie wielokrotnie przekracza możliwości projektu.

Program „Zdalna szkoła” stanowi odpowiedź na obecną sytuację w szkolnictwie, spowodowaną wprowadzeniem stanu epidemii. Środki przeznaczone na zakup komputerów pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Komputery dla uczniów i nauczycieli z buskich podstawówek Komputery dla uczniów i nauczycieli z buskich podstawówek 

Komputery dla uczniów i nauczycieli z buskich podstawówek Komputery dla uczniów i nauczycieli z buskich podstawówek