PLANY STRATEGICZNE
OBSZARU STRATEGICZNEJ INTERWENCJI „ŚWIĘTOKRZYSKIE UZDROWISKA”

Plany Strategiczne Obszaru Strategicznej Interwencji „Świętokrzyskie Uzdrowiska”Dnia 18.08.2020 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Busko-Zdrój odbyło się spotkanie w sprawie zawarcia partnerstwa-porozumienia krajowego pomiędzy lokalnymi samorządami w sprawie powołania Obszaru Strategicznej Interwencji - Obszar Uzdrowiskowy „ŚWIĘTOKRZYSKIE UZDROWISKA” w ramach projektowanej Strategii Województwa Świętokrzyskiego 2030+ oraz ustanowienia projektów strategicznych do wspólnej realizacji, mających na celu rozwój regionu uzdrowiskowego.

Spotkanie zorganizowała z zachowaniem reżimu sanitarnego Gmina Busko-Zdrój - Lider OSI „ŚWIĘTOKRZYSKIE UZDROWISKA”. Wzięli w nim udział reprezentanci poszczególnych Jednostek Samorządu Terytorialnego: z Gminy Busko-Zdrój: Waldemar Sikora – Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Michał Maroński – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Tomasz Mierzwa - Główny Specjalista ds. Inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Anna Przyborowska-Ryś – Naczelnik Wydziału Rozwoju Strategicznego, Inwestycji i Drogownictwa UMiG Busko-Zdrój, Anna Garlej – Inspektor w Wydziale RSID UMiG Busko-Zdrój, Gminy Solec-Zdrój: Adam Pałys – Wójt Gminy Solec-Zdrój, Piotr Kalita – Zastępca Wójta Gminy Solec-Zdrój, Powiatu Buskiego: Jerzy Kolarz – Starosta Powiatu Buskiego, Gminy Kazimierza Wielka: Adam Bodzioch – Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Łukasz Maderak – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Powiatu Kazimierza Wielka: Michał Bucki – Wicestarosta Powiatu Kazimierskiego.

Celem spotkania było ustalenie wspólnych działań oraz kierunków rozwoju „ŚWIĘTOKRZYSKICH UZDROWISK”. Przeanalizowano zapisy Projektu Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+ przewidującej działania na rzecz OSI Obszar uzdrowiskowy. Zebrani stwierdzili, że projekt nowej Strategii w niewystarczającym stopniu odpowiada na potrzeby rozwojowe regionu uzdrowiskowego. Dlatego też poddano dyskusji projekty przedsięwzięć planowanych do realizacji w najbliższych latach przez poszczególne samorządy. Uzgodniono punkty zbieżne i na tej podstawie zadecydowano o podpisaniu porozumienia dotyczącego utworzenia OSI „ŚWIĘTOKRZYSKIE UZDROWISKA” oraz utworzeniu koncepcyjnego dokumentu PRZEDSIĘWZIĘCIA STRATEGICZNE W OSI „ŚWIĘTOKRZYSKIE UZDROWISKA”, który na etapie konsultacji społecznych projektowanej Strategii Województwa Świętokrzyskiego 2030+ miałby szansę zostać do niej włączony.

Plany Strategiczne Obszaru Strategicznej Interwencji „Świętokrzyskie Uzdrowiska” Plany Strategiczne Obszaru Strategicznej Interwencji „Świętokrzyskie Uzdrowiska”