Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

40 sadzonek drzew i krzewów miododajnych posadzono na terenach zielonych między ul. Sz. Starkiewicza i Sanatorium „Rafał” w Busku-Zdroju w ramach projektu pod nazwą „Promocja produkcji żywności ekologicznej przez nasadzenie drzew miododajnych, sposobem na ochronę i poprawę jakości środowiska oraz bioróżnorodności w województwie świętokrzyskim”.

Zdjęcie przedstawia Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikorę oraz Jego Zastępcę Michała Marońskiego sadzących jedno z drzew miododajnych - klon tatarski  Zdjęcie przedstawia Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikorę oraz Jego Zastępcę Michała Marońskiego sadzących jedno z drzew miododajnych - klon tatarski

Wśród gatunków zasadzonych drzew wymienić można lipę drobnolistną, irygę błyszczącą, budleję Dawida czy klon tatarski, który jako pierwszy został nasadzony przez włodarzy – Burmistrza Waldemara Sikorę oraz Jego zastępcę, Michała Marońskiego.

Przedsięwzięcie ma na celu pogłębienie wiedzy mieszkańców na temat konieczności ochrony bioróżnorodności ekosystemów roślinnych, które stanowią pożytek dla pszczół. Społeczny aspekt projektu opiera się na włączeniu jak największej liczby mieszkańców województwa świętokrzyskiego do czynnych działań na rzecz ochrony bioróżnorodności ekosystemów roślinnych najbliższej okolicy. Można to osiągnąć poprzez wysiewanie roślin miododajnych na działkach, w ogródkach przydomowych czy nawet na balkonach. Zrozumienie konieczności tego typu działań pomoże ochronić owady zapylające, które są niezwykle ważne dla życia człowieka.

Inicjatorem akcji jest Samorząd Województwa Świętokrzyskiego