PrzypominamyBuskowianin Roku 2021 – trwa nabór kandydatów, że do 28 lutego br. przyjmowane są zgłoszenia kandydatów do tytułu „Buskowianin Roku 2021”.

Kandydatem może być osoba pełnoletnia lub grupa osób pochodzących z terenu Gminy Busko-Zdrój, zamieszkujących na jej obszarze lub bezpośrednio z gminą związanych. Prosimy o rekomendowanie osób, które wyróżniły się w roku ubiegłym swoją działalnością na rzecz dobra publicznego, inicjatywą społeczną a także nienaganną postawą etyczno-moralną (szczególnie w okresie 12 miesięcy poprzedzających ogłoszenie plebiscytu).

Prawo do zgłoszenia kandydatów mają mieszkańcy, których wniosek musi być poparty przez co najmniej 30 osób, burmistrz, grupa radnych w liczbie co najmniej 6 osób, instytucje, organizacje społeczne, gospodarcze, stowarzyszenia a także kościoły i związki wyznaniowe działające na terenie Gminy Busko-Zdrój.

Każdy z uprawnionych może zgłosić tylko jednego kandydata. O tym komu zostanie przyznany tytuł „Buskowianin Roku 2021” zdecyduje kapituła konkursu, która ma również prawo przyznać dodatkowo dwa wyróżnienia.

Tytuł „Buskowianin Roku" jest wyrazem najwyższego uznania dla osób działających na rzecz społeczności lokalnej Gminy Busko-Zdrój. Zgłoszenie wymaga pisemnego wniosku, zgodnego ze wzorem określonym w Regulaminie (Uchwała nr XXXVI/505/2017 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 28 grudnia 2017r. z późn. zm.). Wniosek (https://dl.umig.busko.pl/wydzialy/opis/201901/Buskowianin_Wniosek.pdf) należy dostarczyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Buskowianin Roku" na adres:

Kapituła Nagrody ,,Buskowianin Roku"

Urząd Miasta i Gminy w Busku–Zdroju

al. Mickiewicza 10