pojemnik na baterieOd 1 maja 2022r. mieszkańcy Miasta i Gminy Busko- Zdrój objęci gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi mają dodatkową możliwość pozbywania się zużytych baterii i przeterminowanych leków do specjalnych pojemników umieszczonych na terenie miasta.

Zużyte baterie można składować w czerwonych pojemnikach, które znajdują się na terenie Buska-Zdroju w następujących lokalizacjach:

• Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju ul.Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój
  • Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju ul.Grotta 3a, 28-100 Busko-Zdrój

Uwaga: Baterie należy wrzucać bez opakowań zbiorczych, tzn. foliowych torebek lub pudełek.

pojemnik na lekiPrzeterminowane leki można składować w białych pojemnikach, które znajdują się na terenie Buska-Zdroju w następujących lokalizacjach:

• Przychodnia Rejonowa Nr 1 w Busku-Zdroju ul. Sądowa 9,28-100 Busko-Zdrój
  • Przychodnia Rejonowa Nr 2 w Busku-Zdroju os. Sikorskiego 10, 28-100 Busko-Zdrój
  • Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

Uwaga: Leki należy wrzucać bez opakowań papierowych.

Każdy z mieszkańców może również oddać przeterminowane leki i zużyte baterie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego na składowisku w Dobrowodzie oraz w filli punktu przy ul. Dygasińskiego 36 w Busku-Zdroju.