Grafika zapraszająca do skorzystania z bezpłatnych badań w strefie zdrowia w Busku-Zdroju

Już w najbliższą sobotę i niedzielę 24 i 25 września zapraszamy na bezpłatne badania w specjalnie przygotowanej dla Państwa strefie zdrowia. Będzie ona zlokalizowana na terenie parkingu przy Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju.

W strefie będą dostępne m.in. następujące badania i wydarzenia:

• pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna;
  • badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna;
  • badanie EKG;
  • badanie USG płuc + konsultacja radiologa;
  • konsultacje dietetyczne;
  • konsultacje dermatologiczne;
  • mammografia (badania dla pań w wieku 50–69 lat);
  • analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną;
  • wystawianie kart EKUZ;
  • potwierdzanie profilu zaufanego;
  • informacje o programach profilaktycznych;
  • konsultacja farmaceutyczna.
  • w sobotę w godzinach 10-15 dzięki obecności Narodowego Centrum Krwiodawstwa będzie możliwe oddanie krwi.
  • Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska zapewni (sobota):
    - pomiar ciśnienia i tętna,
    - pomiar glukozy z krwi włośniczkowej,
    - pomiar natlenienia krwi,
    - konsultacje internistyczne.

Dodatkowo, w trakcie trwania wydarzenia policja przeprowadzi działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci udostępnią także tzw. alko i narkogogle, których użycie pozwala przekonać się w jaki sposób postrzega otoczenie osoba znajdująca się w stanie po spożyciu alkoholu bądź środków narkotycznych. Przeprowadzone zostaną również działania dotyczące profilaktyki senioralnej i uzależnień (walizka z atrapami narkotyków).

Ze strony straży pożarnej na miejscu wydarzenia przygotowane będzie stanowisko medyczne z fantomem oraz AED, przybliżone zostaną zasady udzielania pierwszej pomocy. Omawiane będą wszelkie zagadnienia medyczne zgodnie z potrzebą i zainteresowaniem odwiedzających gości. Pojawi się także stoisko promujące zdrowe i bezpieczne życie, pojazd pożarniczy typu quad, przeprowadzona zostanie prelekcja dotycząca zagrożeń związanych z zatruciem czadem.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka Rzeczypospolitej Polskiej.

Organizatorzy: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Narodowy Fundusz Zdrowia, PZU.

Zapraszamy do uczestnictwa.