Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

logo

W dniu 26 kwietnia 2023 r. pomiędzy Gmina Busko-Zdrój, a Ministerstwem Edukacji i Nauki zostało podpisane porozumienie o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę”.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Przyznane przez MEiN, w formie dotacji celowej, środki finansowe przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra.

Wysokość otrzymanej dotacji to 27 444,80 zł, wkład własny to 14 863,20 zł.

Wartość całego zadania wynosi 42 308,00 zł.

Do programu zakwalifikowały się:

  1. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. płk. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” w Busku-Zdroju - kwota dofinasowania 17 444,80 zł na organizację czterech jednodniowych wycieczek do: Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu oraz Pomnika przyrody "Dąb Bartek" w Zagnańsku.
  2. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza w Dobrowodzie, wchodząca w skład Zespołu Placówek Oświatowych w Dobrowodzie - kwota dofinasowania 10 000,00 zł na organizację dwudniowej wycieczki do Warszawy ze zwiedzaniem: historycznego zespołu miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Belwederu, Centrum Nauki Kopernik, Biblioteki Uniwersyteckiej.

plakat poznaj polske 2023