Szanowni Państwo!

KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY BUSKO-ZDRÓJ z dnia 20.04.2020 r. w sprawie etapów znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020 poz. 697) wprowadza się zmiany niektórych zasad bezpieczeństwa mających na celu walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 na terenie gminy Busko-Zdrój.

Od 20 kwietnia 2020 r. zmieniają się regulacje prawne w zakresie:

1. Liczby osób przebywających w sklepach i na poczcie (z wyłączeniem osób stanowiących obsługę) – do odwołania mogą w nich przebywać:
    a) 4 osoby na jedno stanowisko kasowe, w przypadku gdy handel lub świadczenie usług odbywa się w obiekcie o powierzchni do 100m2,
    b) 1 osoba na 15m2 powierzchni, w przypadku gdy handel lub świadczenie usług odbywa się w obiektach powyżej 100m2,
    c) 4 osoby na jedno miejsce prowadzenia sprzedaży w przypadku handlu na straganie lub targowisku.
  2. Udziału w wydarzeniach o charakterze religijnym:
    a) do odwołania w trakcie sprawowania kultu religijnego w kościołach lub obiektach do te-go przeznaczonych może przebywać liczba uczestników, spełniająca zasadę 1 osoby na 15m2 powierzchni, nie wliczając osób sprawujących kult;
    b) do odwołania na cmentarzu może znajdować się nie więcej niż 50 uczestników podczas jednego pogrzebu, oprócz osób dokonujących pochowania i pracowników zakładu po-grzebowego.
  3. Przemieszczania się nieletnich bez opieki dorosłego – z zakazu wyłączeni są małoletni powy-żej 13 roku życia.
  4. Korzystania z lasów, parków i terenów zieleni pełniących funkcje publiczne – można z nich korzystać, z wyjątkiem małej infrastruktury, urządzeń przeznaczonych do zabawy dzieci, wiat i miejsc biwakowania.

Wszystkie inne ograniczenia pozostają w mocy, zgodnie z terminami podanymi w poprzednich ko-munikatach. O ich stopniowym łagodzeniu będziemy Państwa informować na bieżąco.

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój