LEGENDA

alert zielony- komunikat informacyjnyalert zolty- ostrzeżenie 1 stopniaalert pomaranczowy- ostrzeżenie 2 stopniaalert czerowny- ostrzeżenie 3 stopnia

mapa opady marznace

NA PIERWSZĄ DOBĘ

Ważność (cz. urz.)

od godz. 07:30 dnia 23.12.2021 (czwartek) do godz. 07:30 dnia 24.12.2021 (piątek)

Zjawisko/stopień zagrożenia Kryteria

Opady marznące/1 (buski, jędrzejowski, kazimierski, pińczowski, staszowski i włoszczowski) Słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, trwające nie dłużej niż 12 godzin i powodujące gołoledź.

mapa oblodzenie mapa opady mapa wiatr

NA DRUGĄ DOBĘ

Ważność (cz. urz.)

od godz. 07:30 dnia 24.12.2021 (piątek)

do godz. 07:30 dnia 25.12.2021 (sobota)

Zjawisko/stopień zagrożenia Kryteria

Oblodzenie/1 (wszystkie powiaty)

Spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Opady marznące/1 (wszystkie powiaty)

Silny wiatr/1 (wszystkie powiaty)

Silny wiatr o średniej prędkości 55-72 km/h lub porywy wiatru o prędkości 70-90 km/h.

mapa oblodzenie

NA TRZECIĄ DOBĘ

(Ważność (cz. urz.)

od godz. 07:30 dnia 25.12.2021 (sobota) do godz. 07:30 dnia 26.12.2021 (niedziela)