LEGENDA

alert zielony- komunikat informacyjnyalert zolty- ostrzeżenie 1 stopniaalert pomaranczowy- ostrzeżenie 2 stopniaalert czerowny- ostrzeżenie 3 stopnia

Zjawiska: Upał

Obszar: województwo świętokrzyskie powiat buski oraz powiaty: jędrzejowski, kazimierski, Kielce, kielecki, konecki, opatowski, ostrowiecki, pińczowski, sandomierski, skarżyski, starachowicki, staszowski, włoszczowski
Sytuacja meteorologiczna: Temperatura miejscami zbliża się do 30°C. W ciągu najbliższych godzin na przeważającym obszarze prognozuje się stopniowy wzrost temperatury powyżej 30°C. Tak wysoka temperatura utrzyma się tylko dzisiaj, jutro będzie już chłodniej, od 20°C do 24°C.
Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.
Godzina i data wydania: godz. 12:12 dnia 04.07.2022

Uwagi:
Opracowanie niniejsze i jego format, jako przedmiot prawa autorskiego podlega ochronie prawnej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Wszelkie dalsze udostępnianie, rozpowszechnianie (przedruk, kopiowanie, wiadomość sms) jest dozwolone wyłącznie w formie dosłownej z bezwzględnym wskazaniem źródła informacji tj. IMGW-PIB.