Busko-Zdrój, 2019.02.21

Znak:GKNŚR.6845.54.2019

O G Ł O S Z E N I E

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój ogłasza publiczny przetarg pisemny nieograniczony na najem 3 miejsc postojowych dla samochodów osobowych oznaczonych numerami: 7, 11 i 14, na działce oznaczonej w ewidencji gruntów numerem 40/44 położonej w Busku-Zdroju os. gen. Andersa obręb 10, o powierzchni 32,0m2 każde.

Minimalny czynsz najmu określa się w wysokości nie niższej niż 50,00 zł + 23% VAT w stosunku miesięcznym.

Cena, którą oferent zobowiązany jest określić w swojej ofercie powinna być równa lub wyższa od ceny wywoławczej.

Termin i warunki składania ofert:

1. Termin składania ofert: najpóźniej w dniu 12 marca 2019 roku do godziny 15:00.
  2. Oferty należy składać w Biurze Obsługi Interesanta pokój nr 3 Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju w godz. 8:00 - 16:00 w poniedziałki oraz w godz. 7:00 - 15:00 od wtorku do piątku, w zamkniętej kopercie z adnotacją: „Oferta na najem miejsca postojowego".

Oferta powinna zawierać:

1. Oznaczenie oferenta (imię i nazwisko, adres oferenta lub nazwę jego firmy, PESEL, NIP, jeżeli oferent prowadzi działalność gospodarczą lub nazwę, adres siedziby i nr KRS, REGON, jeżeli oferentem jest osoba prawna).
2. Datę sporządzenia oferty.
3. Numer miejsca postojowego.
4. Oświadczenie, że oferent zapoznał się z treścią niniejszego ogłoszenia i przyjmuje warunki najmu bez zastrzeżeń.
5. Proponowaną wysokość czynszu netto (do zaoferowanej wysokości czynszu zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23% ).
6. Podpis oferenta lub osoby przez niego upoważnionej i dokument potwierdzający udzielenie upoważnienia.

Ww. dane są obowiązkowe. Oferta nie spełniająca wymogów określonych w punktach 1-6 zostanie odrzucona.

Ponadto oferta powinna zawierać:

1. Kopię dowodu wniesienia wadium.
2. Numer telefonu oferenta.
3. Numer rachunku bankowego oferenta w przypadku wpłaty wadium w kasie tut. Urzędu.

Warunki najmu:

1. Umowa najmu zostanie zawarta na okres do 3 lat.
2. Po wygaśnięciu umowy lub jej rozwiązaniu, Najemcy nie będzie przysługiwało roszczenie o zwrot poniesionych nakładów ani utraconych korzyści.
3. Ustalony czynsz będzie płatny z góry w terminie do 10 dnia każdego miesiąca kalendarzowego za dany miesiąc.
4. Ustalony czynsz najmu może być waloryzowany nie częściej niż raz w roku, proporcjonalnie do wskaźnika wzrostu cen towarów i usług ogłoszonego we właściwym dzienniku urzędowym.

Wadium w wysokości 30,00 zł należy wpłacić na konto Gminy Busko-Zdrój Nr 84 8480 0004 2001 0020 2000 0003 w Banku Spółdzielczym w Busku-Zdroju lub w kasie w tut. Urzędzie, w taki sposób, aby wpłata znalazła się na koncie Gminy najpóźniej w dniu 12 marca 2019 roku.

Wadium w określonej powyżej wysokości pozwala na wzięcie udziału w przetargu wyłącznie na jedno miejsce postojowe wymienione w złożonej ofercie.
Przy wpłacie wadium należy na dowodzie wpłaty określić nazwę przetargu.

Wadium wpłacone przez osobę fizyczną lub prawną ustaloną w wyniku przetargu jako Najemca miejsca postojowego zalicza się na poczet należnego czynszu najmu. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium jest zwracane w ciągu trzech dni roboczych po jego zakończeniu. Wadium ulega przepadkowi, jeśli osoba ustalona jako Najemca nie stawi się do zawarcia umowy w ustalonym miejscu i terminie lub stawiając się odmówi jej podpisania.

Wybór oferty:

1. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 19 marca 2019 roku w sali nr 25 Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju ul. Mickiewicza 10, o godz. 12:00.
2. Kryterium wyboru najlepszej oferty: 100% proponowana wysokość czynszu najmu.

Inne informacje:

1. Zastrzega się prawo unieważnienia postępowania w przedmiocie wyboru najemcy bez podania przyczyn oraz do rozstrzygnięcia w przypadku wpłynięcia tylko jednej oferty.
  2. W przypadku, gdy na jedno miejsce wpłynie więcej niż jedna oferta, decydować będzie wysokość proponowanego czynszu, a w przypadku złożenia równoważnych ofert komisja przetargowa organizuje, w dniu przetargu, dodatkowy przetarg ustny ograniczony do oferentów, którzy złożyli te oferty.
  3. Uczestnicy postępowania zostaną powiadomieni o jego wyniku pisemnie. Gmina Busko-Zdrój zawiadomi osobę ustaloną jako najemca o miejscu i terminie zawarcia umowy najmu.
  4. W przypadku, gdy osoba ustalona jako najemca nie stawi się do zawarcia umowy najmu w ustalonym miejscu i terminie lub stawiając się odmówi jej podpisania, przetarg na najem nieruchomości komunalnej zostanie ponownie ogłoszony.
  5. Umowa najmu może być zawarta tylko z osobą/podmiotem, który nie zalega z opłatami na rzecz Gminy Busko-Zdrój.
  6. Szczegółowych informacji udziela się w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju ul. Mickiewicza 10 pok. nr 15 w godzinach pracy Urzędu osobiście lub telefonicznie, tel. 41/ 370-52-62.

Niniejsze ogłoszenie podlega podaniu do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń w UMiG Busko-Zdrój oraz zamieszczenie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój - http://bip.umig.busko.pl.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty [ pdf ] (2019.03.21)