Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej składa się z kilku podstawowych elementów:

1. Menu górnego (na samej górze strony) zawierającego odsyłacze do stron Jednostek Podległych Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.
    Kliknięcie na napis Urząd Miasta i Gminy spowoduje powrót do strony głównej BIP.
  2. Pola szukaj umożliwiającego wynajdywanie informacji w serwisie.
  3. Przycisku kontakt, który to przekierowuje do spisu wszystkich komórek urzędu z danymi kontaktowymi poszczególnych osób.
  4. Przycisków "AAA" służących do powiększania/pomniejszanie tekstu strony.
  5. Menu nawigacji BIP (Jednostki Podległe) zawiera linki do Biuletynów Informacji Publicznej Poszczególnych jednostek.
  6. Graficznego paska nawigacyjnego zawierającego przekserowania do najważniejszych kategorii takich jak Prawo Lokalne, Sesje Rady Miejskiej Strategie itp.
  7. Poniżej znajdują się trzy pola zawierające po 5 ostatnio dodanych artykułów na stronie z kategorii aktualności, ogłoszenia, przetargi w raz z kanałami RSS.
  8. Menu głównego (na dole strony) zawierającego odsyłacze do najważniejszych części strony.

Użytkownik strony wybierając  określoną informację zostanie przekierowany do podstrony w której to w prawym oknie strony zostanie wyświetlona treść. Po lewej stronie zostanie wyświetlone rozszerzone menu nawigacyjne danej zakładki/kategorii.

Dane redaktora strony oraz osób odpowiedzialnych za obsługę dziennikarzy znajdują się w zakładce Kontakt - Redakcja w kategorii „Różne” serwisu internetowego.