Gmina Busko-Zdrój jest na etapie przygotowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie Firm wykonawczych w ramach projektu pn. "Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego". W związku z pojawiającymi się niepokojącymi sygnałami o oferowaniu przez Firmy „solarów" w ramach naszego projektu, Gmina Busko-Zdrój informuje, iż nie upoważniła żadnej z Firm do kontaktów z mieszkańcami deklarującymi udział w naszym projekcie, ani tym bardziej do pobierania jakichkolwiek środków finansowych.

Informujemy, iż po rozstrzygnięciu postępowań przetargowych Gmina Busko-Zdrój wystosuje imiennie do wszystkich zainteresowanych osób pisma, z zaproszeniem do podpisania z Gminą Busko-Zdrój umów na montaż instalacji solarnej.

Firmy, które w chwili obecnej oferują swoje urządzenia i usługi nie posiadają upoważnienia Gminy Busko-Zdrój.

Po rozstrzygnięciu postępowań przetargowych, Firmy wykonawcze działać będą jedynie na podstawie pisemnego upoważnienia wydanego przez Gminę Busko-Zdrój.