baner solary2

W związku z pojawiającymi się niepokojącymi sygnałami o oferowaniu przez różne firmy kolektorów słonecznych w ramach prowadzonego przez Gminę Busko-Zdrój projektu pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego", informujemy, że Gmina Busko-Zdrój (lider projektu) nie upoważniła żadnej z firm do kontaktów z mieszkańcami w sprawie montażu kolektorów słonecznych oraz pobierania na ten cel jakichkolwiek środków finansowych.

Firmy, które w chwili obecnej oferują swoje urządzenia i usługi działają we własnym zakresie i nie posiadają upoważnienia Gminy Busko-Zdrój.

Gmina jest na etapie przygotowania dokumentacji przetargowej na wyłonienie firm wykonawczych w ramach projektu solarnego. Po rozstrzygnięciu postępowań przetargowych zostaną wystosowane imiennie do wszystkich zainteresowanych osób pisma z zaproszeniem do podpisania z Gminą Busko-Zdrój umów na montaż instalacji solarnej. Wyłonione w ramach przetargu firmy działać będą jedynie na podstawie pisemnego upoważnienia wydanego przez Gminę Busko-Zdrój.