W związku z realizacją przez Gminę Busko-Zdrój projektu pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego", Gmina Busko-Zdrój jako Instytucja Realizująca projekt zachęca jednostki samorządowe, zlokalizowane w sąsiedztwie powiatu buskiego, do przeanalizowania możliwości budowy instalacji solarnych, służących do podgrzewu ciepłej wody użytkowej, w stanowiących ich własność budynkach użyteczności publicznej.

Z uwagi na rezygnację dwóch Gmin Partnerskich, biorących udział w realizacji projektu, z części wstępnie deklarowanych obiektów użyteczności publicznej, pojawiła się w naszym projekcie możliwość przyjęcia nowego partnera, chętnego do montażu instalacji solarnych na budynkach użyteczności publicznej. Informujemy, iż projekt współfinansowany jest w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, a wysokość otrzymanego dofinansowania to 75% wydatków kwalifikowanych.

Jeżeli jednostki samorządowe dysponowałby tego typu obiektami użyteczności publicznej i deklarowałaby chęć swojego partnerstwa w projekcie pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego", prosimy o kontakt z p. Wiolettą Tyma nr tel. 41/370 52 58, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i/lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w terminie do 21.01.2013r..