baner 3

„Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej"

Nowe kroki w przedsięwzięciu solarnymKolejny etap realizacji przedsięwzięcia solarnego „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego" został zakończony. Po rozstrzygnięciu przetargu na wyłonienie Instytucji Zarządzającej, która świadczyć będzie usługi związane m.in. z zarządzaniem i nadzorem nad realizacją przedsięwzięcia, podpisano stosowne umowy.

12 marca 2013 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, gmina Busko-Zdrój, która jest liderem projektu oraz gminy partnerskie: Gnojno, Nowy Korczyn, Pacanów, Solec-Zdrój, Stopnica, Tuczępy, Wiślica, Pińczów i Kije podpisały umowy z konsorcjum firm: SAFEGE S.A, z siedzibą we Francji - lider konsorcjum, w imieniu której realizację zamówienia prowadzi oddział zarejestrowany na terytorium Polski, i TRACTEBEL ENGINEERING S.A. z siedzibą w Katowicach – partner konsorcjum. Konsorcjum świadczyć będzie usługi związane z doradztwem, zarządzaniem, kontrolą i nadzorem nad realizacją tego wielomilionowego przedsięwzięcia.

Firma w najbliższym czasie przygotuje specyfikację przetargową na wyłonienie generalnego wykonawcy robót budowlanych, firmy, która przeprowadzi specjalistyczne szkolenia w tym zakresie oraz firmy odpowiedzialnej za działania promocyjne. Po zatwierdzeniu specyfikacji przez Władzę Wdrażającą Programy Europejskie i Fundusz Szwajcarski, kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu, który wyłoni głównego wykonawcę projektu solarnego.

Nowe kroki w przedsięwzięciu solarnymNowe kroki w przedsięwzięciu solarnym

Nowe kroki w przedsięwzięciu solarnym Nowe kroki w przedsięwzięciu solarnymNowe kroki w przedsięwzięciu solarnym

Warto przypomnieć, że projekt pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego" współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii.

Opr. i foto EHR