Meleks dla Zakładu Usług KomunalnychZakład Usług Komunalnych otrzymał nowy meleks. Kolejny nabytek placówki zajmującej się utrzymaniem zieleni w mieście z pewnością będzie w stu procentach wykorzystany.

Samochód typu pick-up z zasilaniem akumulatorowym sprawdzał 13 września wiceburmistrz Tomasz Mierzwa, który w celach testowych zrobił rundę meleksem wokół nowego parku zdrojowego.

Jest to pojazd samowyładowczy, z ogrzewaną dwuosobowa kabiną i skrzynią o ładowności 1 000 kg, napędzany silnikiem elektrycznym zasilany z akumulatorów o napięciu 48V. Maksymalna prędkość pojazdu to 25 km/h. Posiada on skrzynię ładunkową o wymiarach 1,15m x 1,70m i dodatkowy komplet kół z zimowymi oponami. Spełnia wszelkie warunki techniczne wymagane dla pojazdu wolnobieżnego w ruchu drogowym na drogach publicznych.

Nabytek zakupiony został w ramach projektu „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej i domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego". Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię ze szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Jest ologowany w loga instytucji dofinansowującej. Wyprodukowany został w 2016 roku. Koszt zakupu pojazdu to 82 938, 42 zł.

EHR