loga

Dnia 15 grudnia 2021 r. odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie członków OSI Świętokrzyskie Uzdrowiska. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Partnerstwa z Gminy Busko-Zdrój, Gminy Solec-Zdrój, Gminy Pińczów, Gminy Kazimierza-Wielka, Powiatu Kazimierskiego, Powiatu Buskiego, a także Wykonawca Strategii Rozwoju OSI Świętokrzyskie Uzdrowiska.

Spotkanie członków Partnerstwa OSI Świętokrzyskie Uzdrowiska Spotkanie członków Partnerstwa OSI Świętokrzyskie Uzdrowiska Spotkanie członków Partnerstwa OSI Świętokrzyskie Uzdrowiska

Zebranych powitał Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, następnie głos zabrał Paweł Walczyszyn, Wykonawca Strategii, który przedstawił stan zaawansowania prac nad projektem Strategii OSI ŚU. Uzgodniono, że dokument Strategii zostanie opublikowany i poddany konsultacjom na przełomie stycznia i lutego 2022 r.

Poddano pod dyskusję zakres projektów strategicznych, określono również stan gotowości poszczególnych zadań. Każdy z przedstawicieli samorządów partnerskich wskazał działania, gotowe do realizacji, posiadające dokumentację, lub będące w trakcje jej opracowywania. Wytypowano również przedsięwzięcia, które będą gotowe do realizacji w 2023 r.

Następnie przedstawiciele poszczególnych samorządów dokonali wstępnej deklaracji dotyczącej odpowiedzialności za realizację poszczególnych projektów strategicznych oraz zgłosili swoją kandydaturę na Liderów każdego z projektów.

Sporządziła: Anna Garlej