W dniu 17 listopada 2021 roku Gmina Tuczępy przystąpiła do Porozumienia Ponadlokalnego „Na Szlaku” podjętego na rzecz opracowania i wdrażania Strategii Ponadlokalnej dla Gmin Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy do roku 2030 r.

Celem porozumienia jest propagowanie partnerskiego modelu współpracy gmin, opracowanie oraz wdrożenie strategii ponadlokalnej z perspektywą do 2030 roku, podniesienie jakości administracji publicznej w zakresie realizacji projektów partnerskich. Wspólne działania obejmą m.in. poprawę infrastruktury edukacyjnej, rekreacyjnej, rewitalizację, gospodarkę wodno-kanalizacyjną, czy stworzenie wspólnego obszaru turystycznego.

Obecni na spotkaniu włodarze okolicznych gmin: Paweł Wójcik - Burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik, Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Stanisław Strąk - Burmistrza Miasta i Gminy Pierzchnica, Damian Szpak - Wójt Gminy Raków oraz Zbigniew Janik - Wójt Gminy Gnojno, Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów - Andrzej Tuz oraz Jacek Wilk - Wójt Gminy Tuczępy liczą, że popisane porozumienie przyczyni się do skutecznego pozyskiwania środków zewnętrznych i realizacji wspólnych przedsięwzięć.