Dnia 27 września 2021 r. w sali widowiskowej Chmielnickiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta XXXIV sesja Rady Miejskiej w Chmielniku z okazji jubileuszu nadania praw miejskich. Wśród zaproszonych gości byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz powiatowych oraz gminnych, przedstawiciele instytucji, urzędów oraz zaproszeni goście.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej z okazji 470. rocznicy lokacji Chmielnika Uroczysta sesja Rady Miejskiej z okazji 470. rocznicy lokacji Chmielnika Uroczysta sesja Rady Miejskiej z okazji 470. rocznicy lokacji Chmielnika

Ważnym punktem uroczystej sesji było podpisanie, na mocy podjętych Uchwał porozumienia o współpracy pomiędzy gminami: Chmielnik, Busko-Zdrój, Szydłów, Pierzchnica, Gnojno i Raków. Założenia porozumienia o symbolicznej nazwie „Na szlaku”, przedstawiła zastępca burmistrza Chmielnika, Małgorzata Przeździk. Celem porozumienia jest propagowanie partnerskiego modelu współpracy gmin, opracowanie i wdrożenie strategii ponadlokalnej z perspektywą do 2030 roku, podniesienie jakości administracji publicznej w zakresie realizacji projektów partnerskich. Wspólne działania obejmą m.in. poprawę infrastruktury edukacyjnej, rekreacyjnej, rewitalizację, gospodarkę wodno-kanalizacyjną, czy stworzenie wspólnego obszaru turystycznego.

Porozumienie „Na szlaku” podpisali: Paweł Wójcik - Burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik, Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Stanisław Strąk - Burmistrza Miasta i Gminy Pierzchnica, Damian Szpak - Wójt Gminy Raków oraz Zbigniew Janik - Wójt Gminy Gnojno.

Foto: Uroczysta sesja Rady Miejskiej z okazji 470. rocznicy lokacji Chmielnika - Aktualności - Aktualności/Przyszłe/Relacje - Gmina Chmielnik