Konkurs ekologiczny rozstrzygniętyW Szkole Podstawowej nr 3, odbył się XIV Szkolny Konkurs Ekologiczny dla klas II – III pn.: „Odnawialne źródła energii" zorganizowany przez burmistrza miasta i gminy w Busko – Zdrój oraz dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku – Zdroju.

Głównym celem konkursu było włączenie młodych mieszkańców gminy do aktywnego udziału w zapobieganiu degradacji środowiska naturalnego oraz uświadomienie im odpowiedzialności za wspólne środowisko.

Udział w konkursie wzięli uczniowie klas II i III z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju, Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju, Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach, Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie, Szkoły Podstawowej w Siesławicach, Szkoły Podstawowej w Kołaczkowicach. Dzieci na konkurs przybyły wraz z opiekunami: Marzeną Chodór, Teresą Opałka, Bożeną Szczygieł i Dorotą Wleciał. Wysoki poziom wiedzy zawodników sprawił, że jury zdecydowało przyznać ex aequo: I miejsce – Agata Godula klasa II (SP nr 3), Karol Paw klasa III (SP w Siesławicach), II miejsce – Wacławik Agata klasa II (ZPO nr 1), Wiktor Wanat klasa III (SP w Kołaczkowicach), III miejsce – Wiktoria Kwiatkowska klasa II (SP w Kołaczkowicach), Michał Matusik klasa III (SP nr 3). Wyróżnienie otrzymał Adam Koładziński klasa III (SP w Dobrowodzie).

Konkurs podsumowała wicedyrektor Bożena Pietrzyk. Uczestnicy uhonorowani zostali nagrodami indywidualnymi ufundowanymi przez Urząd Miasta i Gminy.