9 grudnia odbyła się druga sesja Gminnej Rady Seniorów w Busku-Zdroju.

Seniorzy obradowali

Podczas obrad członkowie rady podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia regulaminu Gminnej Rady Seniorów oraz planu pracy na 2017 rok.

Seniorzy wyrazili też opinię, co do przyjęcia przez Radę Miejską w Busku-Zdroju programu Buska Karta Seniora.

Plan pracy Rady Seniorów zakłada współpracę z samorządem, organizacjami pozarządowymi i instytucjami, pozyskiwanie partnerów do współpracy w oparciu o Kartę Seniora, w ramach której firmy świadczyłyby usługi dla seniorów po cenach promocyjnych. Inicjowanie działań na rzecz poprawy społecznego wizerunku starości oraz aktywizację seniorów.

Seniorzy utworzyli tzw. grupę roboczą, która będzie co miesiąc spotykać się w każdy czwartek w Klubie Seniora aby integrować środowisko, w takich sferach jak profilaktyka i promocja zdrowia, edukacja i kultura, czy przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

EHR