Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Park linowy w małpim gajuJest już wstępna koncepcja aranżacji terenu w małpim gaju, który zgodnie z planami miejskiego ratusza zagospodarowany zostanie na park linowy.

Z pomysłu skorzystają dzieci, młodzież i dorośli. Park linowy składał się będzie z 10 tras, zamontowanych na różnych wysokościach, które odpowiadać będą różnym stopniom trudności.

Pierwszą trasę oznaczoną kolorem pomarańczowym musi przejść każdy użytkownik bowiem jest to tzw. trasa szkoleniowa na której nauczy się używać sprzętu pokonując 5 przeszkód. Poprawne przejście tej trasy uprawnia do wejścia na kolejne.

Trasy dziecięce oznaczone są kolorem zielonym, będzie ich 3 o różnym stopniu trudności.

Trasy niebieskie to szlaki standardowe: pierwsza obejmie 10 przeszkód, druga 13, a trzecia „60+" przeznaczona została dla osób starszych.
Dla tych najbardziej sprawnych fizycznie przygotowane zostały trasy oznaczone kolorem czerwonym, również zróżnicowane pod względem przeszkód.

Ilość przeszkód w parku linowym na wszystkich trasach wynosi 108, o łącznej długości 1022 metrów. Wśród nich m.in. zawieszona na linach kładka, most z siatki, zawieszone w powietrzu przełazy, huśtające się podesty, ścianka wspinaczkowa, trapez do zjazdu, opony na linach, poplątane liny.

W projekcie uwzględniono miejsce do obsługi klientów oraz składowania sprzętu asekuracyjnego.

Na realizację tej inwestycji gmina ubiegać się będzie o wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Planowane rozpoczęcie inwestycji to 2017 rok.

Park linowy w małpim gaju dobrze wykorzystuje potencjał tego miejsca. Dzięki niemu baza atrakcji sportowych gminy powiększy się, zachęcając do przyjazdu do Buska-Zdroju rodzin z dziećmi.

Foto Internet