Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego 2019

Do 31 sierpnia 2018 r. można zgłaszać projekty w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Koszt realizacji pojedynczego zadania nie może przekroczyć kwoty 100 tys. zł.

Zgłosić można każdą inicjatywę, która przyczyni się do rozwoju naszej gminy. Szanse mają zarówno projekty inwestycyjne jak i te o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym czy sportowym. Mogą je zgłaszać grupy mieszkańców, sołtysi wraz z radą sołecką oraz organizacje pozarządowe działające na terenie gminy.

Szczegółowe informacje dotyczące wymagań formalnych, aktualne formularze oraz procedury weryfikacji zgłoszonych projektów znajdują się w Regulaminie Budżetu Obywatelskiego wprowadzonego Zarządzeniem nr 132/2018 Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój z dnia 10 sierpnia 2018 r. Jest on dostępny w zakładce „budżet obywatelski” na stronie www.umig.busko.pl. Formularz można pobrać także w Biurze Obsługi Interesanta buskiego ratusza (parter, pokój nr 3)

Wypełniony formularz wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju najpóźniej w dniu 31 sierpnia 2018 r. Od 3 do 12 września przeprowadzona zostanie procedura weryfikacji zgłoszeń a projekty, które uzyskają pozytywną opinię burmistrza (lista ukaże się 14 września) zostaną poddane głosowaniu mieszkańców przeprowadzonym w dniach od 17 do 21 września. Na 5 października zaplanowano ogłoszenie ostatecznych wyników głosowania.

Kwota Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok wynosi 400 tys. zł. Informacje o jego kolejnych etapach dostępne będą na stronach internetowych, w prasie a także na urzędowej tablicy ogłoszeń.