Gmina Busko-Zdrój podpisała pierwszą umowę na usuwanie skutków klęsk żywiołowychW dniu 14.08.2018 r. Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora podpisał z firmą Dylmex-Inwestycje umowę w ramach promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Spośród 6 odcinków dróg, które realizowane będą jako wspólne zadanie pn. „Remont dróg na terenie gminy Busko-Zdrój – etap II” firma wyremontuje dwa.

Remont drogi Nowy Szczaworyż - Nowa Wieś-Podlesie Nr 314032T od km 0+000 do 0+890 rozpocznie się od wykonania prac przygotowawczych i odwodnienia jezdni przez odtworzenie istniejących rowów i ich umocnienie. Kolejnym etapem będzie wykonanie dolnej i górnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego, nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowo-żwirowych oraz mechaniczne uformowanie poboczy ziemnych. Wartość tej części zadania wynosi 430 133,46 zł brutto.

Remont drogi Zbludowice – Wolica Nr 314017T od km 1+495 do km 2+025 rozpoczną prace rozbiórkowe i ziemne, w tym ścięcie zawyżonych poboczy oraz oczyszczenie i poszerzenie korony drogi. W dalszej kolejności odtworzone i umocnione zostaną istniejące rowy a przepusty betonowe pod koroną drogi i zjazdami indywidualnymi zostaną rozebrane i zamontowane ponownie. Jezdnia przebudowana będzie w technologii głębokiego recyklingu.

Gmina Busko-Zdrój podpisała pierwszą umowę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych Gmina Busko-Zdrój podpisała pierwszą umowę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Istniejąca konstrukcja zostanie wzmocniona i poszerzona poprzez wykonanie dolnej podbudowy z kruszywa łamanego a następnie wyremontowanie nawierzchni jezdni. Ostatnim etapem zadania będzie wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa łamanego i ich uformowanie przy pomocy ziemi. Wartość zadania to 992 563,88 zł brutto.