Ślubowanie radnych i burmistrza21 listopada miała miejsce I sesja nowej Rady Miejskiej kadencji 2018-2023.

Sesję otworzył radny senior Jan Ozgowicz. Następnie przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Busku-Zdroju wręczył radnym oraz burmistrzowi zaświadczenia o wyborze. Radni złożyli ślubowanie i wybrali spośród swego grona przewodniczącego rady, którym został Robert Burchan oraz wiceprzewodniczącego – Justynę Nurek. Ukonstytuowały się też komisje wraz z ich przewodniczącymi.

Podczas sesji ślubowanie złożył burmistrz Waldemar Sikora. W swoim expose podziękował za zaufanie jakim obdarzyli go wyborcy, dodając, że wynik kampanii potwierdza poparcie dla jego zaplanowanych działań ukierunkowanych na rozwój Buska. Podkreślił, że przy tegorocznym budżecie wynoszącym 146 mln zł, gmina zadłużona jest jedynie na 2 %, dementując tym samym wszelkie pogłoski o złej kondycji finansowej.

Burmistrz zachęcił radnych do merytorycznej współpracy i konstruktywnej krytyki z zachowaniem dla wszystkich szacunku oraz pracy na rzecz naszej gminy.

Ślubowanie radnych i burmistrza Ślubowanie radnych i burmistrza Ślubowanie radnych i burmistrza Ślubowanie radnych i burmistrza Ślubowanie radnych i burmistrza