Wyremontowane drogiII etap prac remontowych na drogach Nowy Szczaworyż-Nowa Wieś-Podlesie oraz remont drogi gminnej Zbludowice-Wolica dobiegły końca.

W ramach pierwszego zadania prace prowadzone były na odcinku długości 890 mb. Roboty rozpoczęto od wykonania odwodnienia pasa drogowego. Oczyszczono i udrożniono rowy oraz wzmocniono je korytami betonowymi. Na drodze wykonano dolną i górną warstwę podbudowy z kruszywa na którą nałożono mieszankę mineralną, warstwę wiążącą i ścieralną. Uformowano też pobocza.

Drugi remont wykonano na odcinku drogi Zbludowice-Wolica o długości 530 mb. Oczyszczono i poszerzono koronę drogi, wyremontowano odwodnienie pasa drogowego, odtworzono przydrożne rowy, które wzmocniono, zamontowano nowe przepusty betonowe. Jezdnia przebudowana została w technologii głębokiego recyklingu. Została poszerzona, wykonano dolną podbudowę z kruszywa i przeprowadzono remont nawierzchni bitumicznej, wykonano też obustronne pobocza.

Na wymienione zadania gmina otrzymała dofinansowanie z programu Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych w kwocie 923 127 zł, czyli 80% ogólnych kosztów.