Gmina Busko-Zdrój zorganizowała konkurs pod hasłem „Chroń powietrze, nie spalaj odpadów”.

Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty

Konkurs skierowany został do szkół prowadzonych przez gminę, a uczestnicy mieli za zadanie wykonać plakat w formacie A-4, dowolną techniką z użyciem materiałów pochodzących z recyklingu. Prace dotyczyły tematyki smogu, spalania odpadów i ich wpływu na stan powietrza lub zdrowego człowieka.

Jury po dokonaniu oceny prac postanowiło w kategorii kl. I-IV I miejsce przyznać Oskarowi Mazurek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Siesławicach, II – Filipowi Połoneckiemu z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju, III-Mai Matuszewskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju. Wyróżnienia otrzymały- Zuzanna Papaj, Emilia Tylko, Katarzyna Łukasik i Lena Zagórska (PSP nr 2 w Busku-Zdroju). Zarówno zwycięzcy jak i wyróżnieni otrzymali tablety.

W kategorii klas V-VIII - I miejsce zdobył Bartłomiej Walkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju, a II Wiktoria Cholewa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Siesławicach. Zwycięzcy otrzymali bezprzewodowe, przenośne głośniki JBL.

Szkoły za udział w konkursie otrzymały: PSP nr 2 – sprzęt grający, drukarkę i sprzęt sportowy; PSP nr 1 laptop, a PSP Siesławice aparat fotograficzny.

Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty

Gratulujemy!