Zakończenie rozgrywek w małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej - buscy pływacy na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej.1 grudnia na pływalni w Starachowicach odbyła się ostatnia - 6 Runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Wśród 10 klubów województwa świętokrzyskiego MUKS UNIA uplasowała się na 4 pozycji w zestawieniu drużynowym. 1 miejsce zajęła Barakuda Starachowice, tuż za nią były dwa kieleckie kluby - Korona Swim Kielce i Salos Cortile Kielce.

Busko-Zdrój reprezentowała drużyna trenowana przez Michała Majewskiego w składzie: Magdalena Wróbel, Amelia Kwiatkowska, Mikołaj Przodo, Igor Litwiński, Anna Kawecka, Alicja Fortuna, Oliwia Wnuk, Maja Mołas, Franciszek Gawlik, Antoni Krzak, Weronika Kuc i Magdalena Grochowina. Rywalizowali oni z 90 zawodnikami w 7 konkurencjach (50 i 200 m stylem dowolnym, 50 i 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 100 oraz 4 x 50 m stylem zmiennym).

Spośród buskich pływaków na podium stanęli:

Weronika Kuc (10 lat) - 2 miejsce za dystans 100 m stylem zmiennym, 3 miejsce za dystans 100 m stylem grzbietowym

Franciszek Gawlik (10 lat) - w stylu grzbietowym: 1 miejsce za dystans 100 m i 2 miejsce za dystans 50 m

Magdalena Grochowina, Magdalena Wróbel, Oliwia Wnuk, Maja Mołas - 2 miejsce w sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym.

Tuż za "pudłem", z wysoko punktowanymi miejscami uplasowali się:

- Amelia Kwiatkowska (11 lat) - 4 miejsce - 100 m stylem grzbietowym, 6 miejsce - 50 m stylem klasycznym

- Magdalena Wróbel (10 lat) - 5 miejsce - 50 m stylem klasycznym

- Mikołaj Przodo (11 lat) - dwa 5 miejsca - 50 m stylem klasycznym i 200 m stylem dowolnym

- Anna Kawecka ( 11 lat) - 5 miejsce - 200 m stylem dowolnym

- Alicja Fortuna (10 lat) - dwa 5 miejsca - 50 stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym

- Magdalena Wróbel (10 lat) - 6 miejsce - 50 m stylem grzbietowym

- Oliwia Wnuk (10 lat) - 5 miejsce - 50 m stylem dowolnym

- Magdalena Grochowina (10 lat) - 5 miejsce - 100 m stylem grzbietowym

W końcowej klasyfikacji indywidualnej wszystkich tegorocznych zawodów w ramach Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej zawodnicy MUKS UNIA znaleźli się w rankingu najlepszych świętokrzyskich pływaków:

W kategorii dziewcząt 10 lat: Weronika Kuc 5 miejsce, Alicja Fortuna 10 miejsce, Magdalena Wróbel 12 miejsce;

W kategorii chłopców 10 lat: Franciszek Gawlik 13 miejsce

W kategorii dziewcząt 11 lat: Amelia Kwiatkowska 8 miejsce

W kategorii chłopców 11 lat: Mikołaj Przodo 15 miejsce, Igor Litwiński 16 miejsce.

Wyniki osiągnięte przez buskich pływaków bardzo dobrze rokują. W przyszłym roku zawodnicy z rocznika 2007 będą reprezentować nasze miasto ze starszymi kolegami w Dużej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej.

MUKS UNIA jest częściowo dotowany przez gminę Busko - Zdrój. Sponsorem buskich pływaków jest Dolina Nidy, Mieczysław Sas - Zakład Metalowo - Kotlarski SAS oraz Grupa PSB i Sklepy Mrówka.

Wszystkie aktualności klubu dostępne na fb: www.facebook.com/uniabusko

Zakończenie rozgrywek w małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej - buscy pływacy na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej. Zakończenie rozgrywek w małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej - buscy pływacy na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej. Zakończenie rozgrywek w małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej - buscy pływacy na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej. Zakończenie rozgrywek w małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej - buscy pływacy na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej. Zakończenie rozgrywek w małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej - buscy pływacy na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej.