VI sesja Gminnej Rady Seniorów w Buksu-ZdrojuOstatnia w tym roku sesja Gminnej Rady Seniorów odbyła się 11 grudnia. Podczas spotkania podsumowano II półrocze działalności rady.

Podsumowania aktywności seniorów dokonała pani Irena Legutko przewodnicząca rady. W ostatnich miesiącach seniorzy uczestniczyli w wydarzeniu pn. „Weekend Seniora w Chęcinach”, II Buskich Senioraliach, seminarium wojewódzkim pn. „Silne Rady Seniorów”, VII Marszu Różowej Wstążeczki. Aktywnie współpracowali również z buskim klubem seniora za sprawą projektu „Zwykłe wsparcie dla niezwykłych ludzi” obejmującego zajęcia z komputerowe, taneczne, warsztaty malarskie, muzyczne, fitness i gimnastykę.

Podczas sesji podjęto uchwałę w sprawie przyjęcia planu pracy Gminnej Rady Seniorów na I półrocze 2019 r. Postulowano o utworzenie w Busku transportu miejskiego, zachęcano do rozpowszechniania wśród starszych osób tzw. „kopert życia” oraz zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Na zakończenie sesji przewodnicząca rady złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.