Buskowianin Roku 2018Do końca lutego przyjmowane są zgłoszenia kandydatów do tytułu Buskowianin Roku, a 23 marca podczas uroczystej gali ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu.

Tytuł „Buskowianin Roku" jest wyrazem najwyższego uznania dla osób działających na rzecz społeczności lokalnej Gminy Busko-Zdrój.

Zgłoszenie do tytułu wymaga pisemnego wniosku, zgodnego ze wzorem oraz powinno być opatrzone zgodą kandydata. Wniosek w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Buskowianin Roku" należy dostarczyć do Biura Obsługi Interesanta (pokój nr 3) w Urzędzie Miasta i Gminy Busko-Zdrój (ul. Mickiewicza 10).

Prawo do zgłaszania kandydatów mają burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój, grupa radnych w liczbie co najmniej sześciu, instytucje, organizacje społeczne, gospodarcze oraz stowarzyszenia, kościoły i związki wyznaniowe działające na terenie gminy, również mieszkańcy gminy w liczbie co najmniej trzydziestu. Każdy z uprawnionych może zgłosić tylko jednego kandydata. Może nim być osoba pełnoletnia lub grupa osób pochodzących z terenu gminy Busko-Zdrój, zamieszkujących na tym terenie lub bezpośrednio z nim związanych, które wyróżniały się na tle innych swoją działalnością, na rzecz dobra publicznego, inicjatywą społeczną a także nienaganną postawą etyczno-moralną, szczególnie w okresie 12 miesięcy poprzedzających ogłoszenie plebiscytu.

O tym komu zostanie przyznany tytuł decyduje kapituła, która ma również prawo przyznać dodatkowo maksymalnie dwa wyróżnienia.

Organizatorem plebiscytu jest burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój

WNIOSEK o przyznanie tytułu „Buskowianin Roku” [ pdf ] [ doc ].

Opr. EHR