Jeszcze w tym roku gmina planuje rozpocząć modernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej oraz wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

Złożony wniosek na realizację projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej oraz w sektorze mieszkaniowym na terenie Gminy Busko - Zdrój” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 uzyskał dofinansowanie.

Prace obejmą m.in. ocieplenie obiektów, wymianę okien, drzwi, oświetlenia na energooszczędne oraz przebudowę systemów grzewczych w budynku po byłej szkole w Bilczowie, strażnicy OSP w Zbludowicach i Szczaworyżu, budynku z mieszkaniami w Broninie, Młynach i Owczarach, budynku położonym przy ul. Różanej, świetlicy w Broninie i Lesie Winiarskim oraz budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.