Jako Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, w związku z nieetycznymi i skandalicznymi wypowiedziami Radnego Rady Miejskiej w Busku-Zdroju Łukasza Szumilasa, wyrażam stanowczy sprzeciw tego rodzaju zachowaniom. We wpisach internetowych Radnego zostały przekroczone wszelkie normy i zasady, które obowiązywać powinny w przestrzeni publicznej.

Tego typu wypowiedzi, szkalujące Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i ŚP Pawła Adamowicza – samorządowca, Prezydenta Gdańska są niegodne Radnego Rady Miejskiej reprezentującego mieszkańców miasta i gminy Busko-Zdrój. Bezpodstawne oskarżenia i wyzwiska pod adresem Jerzego Owsiaka z ust osoby publicznej zasługują na napiętnowanie i potępienie.

Nigdy się nie godziłem i stanowczo sprzeciwiam się szerzeniu nienawiści, agresji i hejtu. Sytuacja z ostatnich dni powinna nas wszystkich skłonić do refleksji i wyciszenia, a wypowiedzi Radnego Szumilasa szkodzą wizerunkowi gminy Busko-Zdrój i nie powinny nigdy pojawić się w przestrzeni publicznej.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].