7 lutego burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój podpisał umowę na montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach prywatnych.

Instalacje fotowoltaiczne Instalacje fotowoltaiczneInstalacje fotowoltaiczne

Mieszkańcy dostrzegają wiele zalet płynących z wykorzystania energii odnawialnych, stąd zainteresowanie montażem paneli fotowoltaicznych jest bardzo duże. Z nowego projektu skorzysta 276 mieszkańców gminy. Projekt dofinansowany jest w 60% ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Inwestycja zrealizowana zostanie planowo do końca października bieżącego roku.