Zmiany w zarządzie ROT WŚMichał Maroński, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój został członkiem Zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Zastąpił na tym stanowisku byłego wiceburmistrza Henryka Radosza. Wyboru dokonano podczas Walnego Zebrania ROT WŚ w Kielcach, w dniu 29.04.2019 r.

ROT WŚ jest jedną z największych Regionalnych Organizacji Turystycznych w Polsce, która działa od 16 lat Wśród kilkunastu stowarzyszeń tego typu, przoduje w liczbie członków, rocznego budżetu i realizowanych projektów oraz przedsięwzięć promocyjnych, konsekwentnie budując markę turystyczna województwa świętokrzyskiego. M.in. jest autorem hasła promocyjnego: „Świętokrzyskie czaruje”, pomysłodawcą targów AGROTRAVEL w Kielcach czy koncertów telewizyjnych pod nazwą „Sabat Czarownic”.

ROT WŚ jest także liderem projektu „Green Velo” realizowanego przez 5 województw Polski wschodniej, na który pozyskano z funduszy unijnych prawie 25 milionów złotych. ROT WŚ jest także platformą współpracy w zakresie turystyki i promocji świętokrzyskich samorządów i biznesu.