Kolejne inwestycje drogowe w BuskuGmina Busko-Zdrój podpisała umowę na wykonanie dalszej części łącznika ulic Kazimierza Wielkiego oraz Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zadanie realizowane jest w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Z uwagi na obszerny zakres cała inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich zrealizowano w 2018 r. i był to odcinek o dł. 375 m który bezpośrednio połączył drogę powiatową nr 0086T z drogą wewnętrzną na ul. Sikorskiego. W tym roku wykonany zostanie dalszy odcinek, od drogi osiedlowej do ul. K. Wielkiego.

Zakres II etapu obejmuje budowę odcinka ulicy o długości ok. 340 m, chodnika oraz biegnącej równolegle ścieżki rowerowej. W ramach projektu wykonane zostanie m.in. odwodnienia pasa drogowego, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne (24 latarnie) i przebudowa skrzyżowań. Wykonane też będą zjazdy, miejsca postojowe oraz inne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym przejścia dla pieszych. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano pod koniec listopada b.r.

Realizacja zamierzenia wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, dostępności komunikacyjnej oraz na rozwój gospodarczy terenów zlokalizowanych w sąsiedztwie planowanej drogi. Wartość zadania opiewa na prawie 5,5 mln zł, z czego 2 741 452,00 zł stanowi dotacja z budżetu państwa.