Tablety zamiast papieruPrzed najbliższą sesją Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, która odbędzie się 24 października 2019 r. do rąk buskich radnych trafią służbowe tablety. Urządzenia multimedialne mają zastąpić papierowe wersje dokumentów, z którymi zapoznawać się muszą osoby zasiadające w Radzie, m.in. projekty uchwał, pisma, informacje wynikające z planu pracy komisji itp.

Zakup tabletów to element polityki oszczędnościowej jaka wdrożona została w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju. Dzięki nim zniknie konieczność drukowania ogromnej ilości wielostronicowych dokumentów, a radni zyskają szybki dostęp do niezbędnych informacji.