Strategia Rozwoju Elektromobilności09 października 2019 r. Gmina Busko - Zdrój podpisała umowę na opracowanie "Strategii Rozwoju Elektromobilności dla Gminy Busko - Zdrój na lata 2019-2039". Wykonawcą zadania została spółka Grupa CDE Sp. z o.o.

W ramach strategii Gmina zakłada wykonanie działań prowadzących do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzących z transportu na terenie Gminy i gmin sąsiednich, zmniejszenia poziomu hałasu, rozwoju komunikacji zbiorowej wykorzystującej pojazdy elektryczne, zwiększenia wykorzystywania odnawialnych źródeł energii a także poprawy jakości życia i zdrowia mieszkańców.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „GEPARD II – transport niskoemisyjny. Część 2) Strategia rozwoju elektromobilności”.