20-lecie swojej działalności świętował 8 listopada 2019 Środowiskowy Dom Samopomocy w Busku- Zdroju. Z tej okazji życzenia na ręce kierownika placówki, Beaty Gwadery złożył zastępca burmistrza Miasta i Gminy, Michał Maroński.

Jubileusz ŚDS w Busku-Zdroju Jubileusz ŚDS w Busku-Zdroju

ŚDS działa w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku -Zdroju od 1999 roku, realizując zadania rządowe na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnymi intelektualnie. Podstawowym celem działalności Środowiskowego Domu Samopomocy jest zapewnienie oparcia społecznego osobom mającym trudności w kształtowaniu swoich relacji ze środowiskiem. Jest to wielowymiarowa pomoc, której efektem jest podniesienie jakości życia i zapobieganie izolacji społecznej. Terapia zajęciowa jest realizowana przez szereg zajęć twórczych jak również praktycznych takich jak obsługa komputera, urządzeń biurowych, zajęcia twórcze czy kulinarne.

Dla podopiecznych ŚDS organizowane są także wyjazdy, wycieczki, zajęcia teatralne i rękodzielnicze takie jak garncarstwo i wikliniarstwo.

Jubileusz 20-lecia ośrodka był doskonałą okazją do spotkania w gronie pracowników i osób współpracujących z placówką, do wspomnień i podsumowania dotychczasowych działań oraz refleksji nad perspektywami dalszego rozwoju.