Gminna Rada Seniorów3 grudnia 2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju po raz ostatni w tym roku odbyła się Sesja Gminnej Rady Seniorów podczas której rada podsumowała swoją półroczną pracę.

Seniorzy podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia planu pracy na I półrocze 2020 roku, który zakłada m. in. współpracę z samorządem i jednostkami organizacyjnymi, organizacjami pozarządowymi oraz współpracę z mieszkańcami w ramach takich projektów jak: „Koperta Życia”, akcji „Bank Czasu”, „Buskiej Karty Seniora” oraz Klubu Seniora w którym prowadzone są zajęcia.

Podsumowano również tegoroczne działania m. in.: III Buskie Dni Seniora, czy organizację czasu wolnego starszych, spotkania i prelekcje tematyczne oraz wycieczki edukacyjno-kulturalne.

Rozmawiano o nowych projektach realizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej skierowanych dla seniorów oraz o planie rewitalizacji obiektów przy ul. Bocznej, które służyć będą w przyszłości najstarszym mieszkańcom Buska.