Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

Przeglądarka FierFox Przeglądarka Google Chrome Przeglądarka Opera Przeglądarka Internet Explorera Przeglądarka Safari
Kategoria

Już po raz siódmy ulicami Buska-Zdroju przemaszerował Orszak Trzech Króli. Lokalna tradycja towarzyszy corocznej uroczystości Objawienia Pańskiego, która w kościele katolickim obchodzona jest 6 stycznia.

Orszak Trzech Króli Orszak Trzech Króli

W rolę pierwszego króla wcielił się burmistrz Waldemar Sikora, który poprowadził orszak z parafii pw. św. Brata Alberta w zdrojowej części miasta. Drugim królem był buski starosta Jerzy Kolarz, który wraz ze swoim orszakiem maszerował z parafii pw. Bożego Ciała na os. Sikorskiego. Na czele ostatniego z orszaków z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, stanął trzeci król, czyli Adam Biskup, który jest mieszkańcem Gminy Busko- Zdrój. Orszaki spotkały się przed budynkiem Starostwa Powiatowego, gdzie Trzej Królowie oddali hołd Świętej Rodzinie i Dzieciątku Jezus składając dary: mirrę, kadzidło i złoto. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd.

Uroczystość Objawienia pańskiego zamyka cykl Bożego Narodzenia. Wspominane jest wówczas wydarzenie w którym mędrcy ze Wschodu, prowadzeni przez gwiazdę, wyruszyli do Betlejem by pokłonić się narodzonemu Jezusowi.

Orszak Trzech Króli Orszak Trzech Króli